این رویداد خاتمه یافته است و اطلاعات موجود در این سایت صرفا جنبه آرشیو دارد
اولین کنفرانس بین المللی طراحی و مدیریت ساخت پایدار
The First International Conference on Sustainable Design and Construction Management

:: معرفی همایش


انسان امروزی در حال استفاده از بیش از یک و نیم برابر ظرفیت زیستی کره‌ی زمین است وحل معضلاتی مانند تغییر اقلیم، نابودی محیط زیست، سیر رو به اتمام منابع، تغییرات جمعیتی و گسترش شهرنشینی از جمله چالش‌های اصلی وی است. در این میان صنعت ساخت و ساز با وجود تاثیرات وسیعی که در محیط زیست، اجتماع و اقتصاد جهان دارد، جایگاه مهمی در حل این معضلات دارد. صنعت ساخت و ساز می‌تواند نقش تعیین کننده‌ای در کاهش انتشارگازهای گل‌خانه‌ای، انطباق شهرها و روستاها، محلات و ساختمان‌ها با تغییرات اقلیمی، کاهش استفاده از منابع، و تنظیم شرایط ساخته‌های بشری با تغییرات سریع شرایط محیط زیستی، اقتصادی و اجتماعی ایفا نماید. گسترش روزافزون شهر نشینی و به تبع آن افزایش سریع مصرف بیش از حد منابع، نیاز فوری به مدیریت پایدار صنعت ساخت و ساز را ایجاب می‌نماید.
از زمان مطرح شدن موضوع توسعه‌ی پایدار در دهه‌ی 1980 تا به امروز، آموزش‌هایی با رویکرد توسعه‌ی پایدار در دانشگاه‌های پیشرو در اقصی نقاط جهان در دستور کار قرار گرفته است. ایران نیز نیازمند دنبال کردن این گرایش به سمت توسعه‌‌‌‌ی پایدار است و در آینده‌ی نه چندان دور، نیاز به متخصصین توسعه‌ی پایدار در حوزه‌های مختلف افزایش خواهد یافت. از این رو ضروری است که آموزش و پژوهش در حوزه‌های مربوط به توسعه‌ی پایدار در دستور کار دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی کشور قرار گیرد.
بر این اساس پردیس بین الملل کیش دانشگاه صنعتی شریف بر آن است تا برگزارکننده ی نخستین کنفرانس بین المللی مدیریت ساخت و طراحی پایدار در ایران باشد.

غرفه مجازی
فایل های مورد نیاز

پوستر همایش

رسانه تصویری

© کلیه حقوق این وب سایت محفوظ می باشد .
طراحی و پیاده سازی شده توسط : همایش نگار ( ویرایش 10.0.4)